لوازم آزمایشگاهی

لوازم آزمایشگاهی شامل تمامی تجهیزات ، شیشه آلات و اقلام مصرفی آزمایشگاه می باشد

دسیکاتور | خرید دسیکاتور | فروش دسیکاتور

دسیکاتور | خرید دسیکاتور | فروش دسیکاتور

  دسیکاتور یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی  پر کاربرد در آزمایشگاه و از جنس شیشه سودا یا پیرکس می باشد که به شکل یک ظرف درب دار قابلمه مانند بطوریکه هوا امکان نفوذ به داخلش را ندارد می باشد و در دو نوع شیردار ( دسیکاتور خلاء ) و بدون شیر موجود است. دسیکاتور دارای دو بخش می…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ،
کلرید مس

کلرید مس | خرید کلرید مس | فروش کلرید مس

  کلرید مس (I) (یا Copper(I) chloride ) دارای فرمول شیمیایی CuCl می باشد و ترکیبی شیمیایی است که جرم مولی آن 98.999 g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید و جامد مایل به قهوه و زرد است. کلرید مس (II) (یا Copper(II) chloride) با فرمول شیمیایی CuCl۲ یک ترکیب شیمیایی است  که جرم…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: اقلام مصرفی ،
کاغذ فیلتر واتمن

انواع کاغذ صافی

براي صاف كردن محلولها از كاغذ صافي استفاده مي‌كنند . كاغذ صافي بدون خاكستر (Ashless) را از اليافي كه با اسيد كلريدريك  و اسيد فلوئوريدريك شستشو داده شده و با آمونياك‌ خنثي شده مي‌سازند. كاغذ صافي بايد داراي چنان بافتي باشد كه كوچكترين ذرات رسوب را از خود عبور ندهد و در عين حال محلول را سريعا صاف‌ كند….:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: اقلام مصرفی ، لوازم آزمایشگاهی ،
بالن حجمی

معرفی بالن ژوژه و کاربرد آن

  بالن ژوژه (بالن حجمی) یکی از شیشه آلات آزمایشگاهی حجم سنجی می باشد که که به شکل یک بالن با گردن باریک و بلند و از جنس شیشه بروسیلیکات 3.3 ساخته می شود و دارای یک خط نشانه بر روی گردنش است که نمایانگر حجم دقیق بالن می باشد.   از بالن ژوژه (بالن حجمی) برای محلول سازی…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
ارلن فیلتر

معرفی ارلن خلاء و کاربرد آن

  ارلن خلاء (ارلن تخلیه) نوعی ارلن شیشه ای از جنس شیشه پیرکس با ضخامت زیاد می باشد که دارای یک خروجی جانبی در یک سمت دهانه جهت اتصال به پمپ خلاء است.   ارلن خلاء برای فیلتراسیون و رسوب گیری همراه با قیف بوخنر به کار می رود و از ویژگی های اصلی ارلن خلاء مقاومت بدنه آن در برابر فشار بالا می…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
بشر

معرفی بشر و کاربرد آن

  بشر (Beaker) یکی از ظروف و شیشه آلات آزمایشگاهی  پرکاربرد آزمایشگاه است که به شکل استوانه ی شیشه ای مدرج با کف تخت و از جنس بروسیلیکات 3.3 می باشد که دارای یک لبه (spout) روی دهانه برای ریختن آسان تر مایعات است.   بشرها دارای حجم و دقت درجه بندی مشخص هستند و در دو نوع فرم…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
ارلن

معرفی ارلن مایر و کاربرد آن

  ارلن مایر یکی از ظروف و شیشه آلات آزمایشگاهی پرکاربرد آزمایشگاه و به شکل مخروطی با گردن باریک مطابق شکل می باشد، از ارلن مایر برای نگهداری، مخلوط کردن محلول ها اندازه گیری مایعات و حرارت دادن محلول ها استفاده می شود.     ارلن را اغلب از جنس بوروسیلیکات 3.3 که به حرارت مقاوم است می سازند و میتواند تا دمای…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
دانسیتومتر

معرفی پیکنومتر ( دانسیتومتر ) و کاربرد آن

  پیکنومتر یک ابزار آزمایشگاهی و از گروه شیشه آلات آزمایشگاهی شبیه بالن ژوژه با درب شیاردار شیشه ای می باشد که برای تعیین چگالی مایعات (دانسیته)  به کار می رود.   حجم دقیق هر پیکنومتر روی بدنه آن درج شده است  و در غیر این صورت نیز در دمایی مشخص با پر کردن پیکنومتر با آب مقطر (توسط پیپت) و…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
بالن با لوله جانبی

معرفی بالن خلا و کاربرد آن

  بالن خلا یا بالن اشلنک ( بالن با لوله جانبی ) نوعی بالن شیشه ای از جنس بروسیلیکات 3.3 است که دارای یک لوله جانبی در گردن بالن می باشد و برای تقطیر مایعات، تهیه آب مقطر، آبگیری الکل( تهیه اتیلن ) و گازهاي استيلن، هيدروژن، كلر، دي اكسيدگوگرد، دي اكسيدكربن و … به کار می رود.   بالن خلاء با نام های : بالن تقطیر با…:: ادامه ی مطلب ::

دسته بندی ها: شیشه آلات آزمایشگاهی ، لوازم آزمایشگاهی ،
اخبار قدیمی تر ←